SUE-ANN BEL EN HALI NETO WINNEN ZILVEREN KREKEL VOOR LET’S GO BARBIE (8+)
GREAT NEWS! Sue-Ann Bel en Hali Neto hebben een Zilveren Krekel gewonnen voor hun samenspel in Let’s Go Barbie (8+).
Met deze prijs behoren zij tot de winnaars van de VSCD-Jeugdtheaterprijzen 2026, de jaarlijkse prijzen voor de meest indrukwekkende jeugdtheaterprestaties en -producties van het seizoen. Bovendien zijn zij met deze bekroning ook genomineerd voor een Gouden Krekel.
De jury was lovend over hun spel:
"Het ijzersterke aan het spel van Sue-Ann Bel en Hali Neto in Let’s Go Barbie is hoe ze cartooneske mime combineren met een onderliggende kwetsbaarheid die steeds meer wordt afgepeld, en hoe ze hun initiële animositeit langzaam ombuigen tot een gezamenlijke zoektocht. Heerlijk spelen ze met de clichés rond gender, waarbij ook de witheid van het Barbie-archetype aan de kaak wordt gesteld. Ze laten zo overtuigend de dwangbuis van normatieve schoonheidsidealen zien, de pijn van het altijd blijven najagen van een identiteit die eigenlijk de jouwe niet is, maar óók hoe onweerstaanbaar de verleidingen van die plastic wereld altijd blijven."
Op zondag 13 september nemen Sue-Ann en Hali hun Zilveren Krekel in ontvangst tijdens het Jeugdtheatergala in Theater De Krakeling. Later die avond maken zij ook kans op een Gouden Krekel tijdens het Gala van het Nederlands Theater.
Wij feliciteren ook alle andere winnaars van de Zilveren Krekels 2026 en hun teams!
Gefeliciteerd, Sue-Ann en Hali!